האם אני ער במהלך הניתוח?

אחת השאלות שמטרידות את הגבר ששוקל לבצע ניתוח קשירת צינורות זרע היא בכל הקשור להרדמה. האם אהיה ער במהלך ההליך? האם לבקש הרדמה מקומית או כללית? האם ארגיש כאב במהלך הניתוח? מה היתרונות והחסרונות של כל סוג הרדמה?

ניתוח ללא סכין מנתחים הוא ניתוח הבחירה בכל העולם כשהמנתח ניגש לקשור צינורות זרע. ניתוח ללא סכין מנתחים מומלץ כניתוח בחירה על ידי איגודים שונים בעולם. זאת עקב העובדה כי שימוש בו מקטין אחוזי הסיכונים כמו שטפי דם, זיהומים וכאבים.

בכל מקרה קיימת בפניך בחירה אם ללכת על ניתוח בהרדמה מקומית או בטשטוש והרדמה מקומית או טשטוש בלבד. והנה יתרונות וחסרונות, כולל לוגיסטיים כמו הגעה עם רכב ועזיבה לבד של חדר ניתוח.

הרדמה מקומית

הרדמה מקומית מתבצעת על ידי הזרקת לידוקאין, ללא אדרנלין, בין העור של שק האשכים לצינור הזרע. המנתח מעשה את העור על מנת לפזר את חומר ההרדמה מתחת לעור. המחט דקה מאוד והדקירה שוות ערך לעקיצת ייתוש בחינת כאב. לפעמים אתה עלול להרגיש משיחות של צינור הזרע כאשר חלקו שמיועד לחתוך מוצא משק האשכים. לאחר סיום פעולה בצד ימין עוברים לאותה פרוצדורה בצד שמאל. בחדר ניתוח אפשר לבקש מהצוות לשים לך מוזיקה שאתה אוהב. מבחינה לוגיסטית היתרון בהרדמה מקומית היא שלא צריך ליווי של מבוגר אלא אתה יכול לחזור לביתך בכוחות עצמך כולל לנהוג. כמו שאתה עושה כשאתה הולך לרופא שיניים.

טשטוש בוריד

נדיר שהניתוח מתבצע בטשטוש לוריד אלא במקרים בהם המטופל חרדתי מאוד. הבעיה עם טשטוש שחומר הרדמה נשארים בגוף מספר שעות על כן אינך יכול לנהוג חזרה לביתך ואינך יכול לעזוב את החדר הניתוח ללא מלווה מבוגר.

יש אשפרות לשלב הרדמה מקומית ולתת מעט חומרי טשטוש לוריד. במקרה זה תשאר ער אך רגוע , ללא חרדות. מבחינה לוגיסטית דין ההרדמה המשולבת כדין הרדמה בטשטוש מלא: אינך יכול לנהוג חזרה לביתך ואינך יכול לעזוב את החדר הניתוח ללא מלווה מבוגר.

בכל מקרה טשטוש זה לא כמו הרדמה כללית שבמהלכה מכניסים צינור ללוע. בטשטוש קל מזריקים לוריד חומר מרגיע. לא מחברים אותך למכונת הנשמה.

בכל מקרה יש להודיע מראש על סוג הרדמה שאתה מעונין בה וזאת מכמה סיבות: אחת שצריך להזמין חדר ניתוח עם מרדים. את הטשטוש לא מבצע במנתח שצריך להיות עסוק בניתוח. שנית, אתה צריך לדעת אם אתה נוהג הביתה לבד או מביא מישהו ינהג וילווה אותך.

 מה תופעות לוואי של טשטוש באמצעות חומרי הרגעה?

  • סחרחורת
  • כאב ראש
  • טשטוש ראיה
  • יובש הפה
  • בחילות והקאות
  • חושה כללית

 

Non-Scalpel Vasectomy  הוא הניתוח הכי נפוץ לקשירת צינורות זרע בכל העולם. במהלכו משאירים קצה קריבני לאשך פתוח אילו את הקשצה שקרוב למפשעה קושרים, צורבים את החלל של הצינור ואת כל הצינור מחביאים רקמת חיבור. סה"כ כמו שאתה הולך לרופא שיניים ועושה טיפול שיניים ללא הרדמה כללית אלא מספק במקומית גם כאן אין צורך בשימוש בהרדמה כללית.

אם עדין יש לך שאלות אתה מוזמן לייצור קשר ישירות עם המנתח.